Jak a kudy mizí tuky z těla

25.01.2015 11:20

Jednoduché a přehledné osvětlení toho jak se tuky dostávají do těla a jak ven. Po přečtení tohoto článku se Vám mnohé ujasní a budete imunní vůči lživým reklamám. Nejrůznější reklamy a články se Vám snaží podstrčit nejrůznější metody, jak dostat tuk z vašich tukových zásob.
 

PŘITOM PŘÍRODNÍ ZÁKONY JSOU JASNÉ, EXISTUJE JEN JEDINÁ CESTA.


Jak se dostanou tuky do vašich špeků (tukových zásob). Tuky se po strávení uvolňují do krve, odtud se ukládají jako nám známe "špeky". Na stejném místě skončí i přebytek jednoduchých cukrů, těm tam pomůže inzulín, který se vyplaví při prudkém a vysokém příjmu jednoduchých cukrů. Další kapitolou jsou ovocné cukry, fruktóza, která pokud není rychle pohlcena a využitá svaly, tak jde do tuku i bez inzulínu!

NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY DO TĚLA NEŽ JÍDLEM!

 

Jak se dostanou tuky z vašich špeků pryč? Štěpení tuků a mastných kyselin za vzniku ATP a CP, to probíhá přímo v místě spotřeby energie - ve svalové buňce. Česky řečeno musí je spálit vaše svaly. Čím více tedy budete mít svalů, tím více tuků můžete spálit. Dokonce tím víc jich budete pálit i v klidu, když se nebudete vůbec hýbat.

NEEXISTUJE JINÁ CESTA, KTEROU BY SE TUKY DOSTALY VEN Z TĚLA NEŽ SPÁLENÍM VE SVALECH!!

 

K hubnutí není přímo zapotřebí posilovat, nějaké svaly máme přece všichni, mnohdy stačí jakýkoliv běžný pohyb, hlavní je vhodný jídelníček. Tuky, které jsou ukládány v špecích jsou uloženy jako triglyceridy. Chemický řetězec se skládá ze tří dlouhých řetězců uhlíků s vodíky (mastné kyseliny), na jednom konci propojené glycerolem. Aby je bylo možné spálit, musí se odstranit glycerol (spálí se stejným mechanizmem jako glukóza) a zbylé mastné kyseliny se zpracuji v tzv. krebsově cyklu (spaluji se ve svalu postupně). Česky řečeno, k tomu aby vůbec mohlo dojít ke spálení tuků, musí se uvolnit ze zásob a dostat se do svalů. Tento přenos probíhá samozřejmě přes krev, jediné vhodné transportní medium v lidském těle. Tento proces spouští adrenalin a glykogen.

K tomuto procesu dochází při cvičení teprve až po 40 minutách výkonu v aerobní zóně. Pokud tedy chcete hubnout aerobikem, měli byste cvičit aspoň 2 hodiny.

Dále k tomuto procesu dochází i mimo čas cvičení při nedostatku energie nebo když dochází ke spalování i tuků i sacharidů. Tělo si umí regulovat tento poměr. Při této regulaci výrazně pomáhají spalovače tuků postavené na stimulantech typu kofein, tyto umí vylepšit poměr použitého tuků pro získávání energie. O to samé se snaží další doplňky s přírodním a bezpečným vlivem na hormony, zpracování tuků v těle nebo termogenezi těla. Těžké anaerobní (silové) tréninky umí zvýšit "klidový výdej" při následné regeneraci až po dobu 72 hodin.
Zhubnout musíte všude, tělo nedokáže pálit tuk na určitém místě. Musíte si uvědomit, že pálení tuků probíhá přes krev. A to asi tak, že když svaly svou činnosti, a je jedno které svaly a kde, pálí určitou energii, tak za určitých okolností se tělo rozhodne použit jako další zdroj energie tuky. Toto rozhodnuti je do praxe uváděno pomocí hormonů a dalších látek, které jsou všechny vypuštěny do krve. A tato krev s touto instrukci kudy teče tělem a narazí na tuk, tak ho použije jako zdroj energie. A po složitých reakcích ho opět krev zanese do cílové stanice – do svalů. Doufám, že je to dostatečně jasné, abyste pochopili, že cvičením břicha se nehubne břicho! Prostě to nejde, jediným transportním kanálem pro tyto účely je krev. Takže nejlíp je cvičit velké svaly (stehna a zadek), ty spálí hodně energie a tím pádem je velká poptávka po energii. Odkud se bude ten tuk brát, záleží hlavně na genetických dispozicích. Tento proces odstraňuje tuk rovnoměrně po celém těle dle Vašeho genetického klíče. Proto většině žen zůstává nejdéle tuk na bocích, břichu a zadečku a to na stejném místě, kde jejich matkám nebo babičkám. Chce to tedy trpělivost a vhodnou dietou odstraňovat tuk tak dlouho, až budete spokojeni.

Limitujícím faktorem rychlosti hubnuti je množství svalů. Zázračné produkty nemůžou fungovat, musely by za a/ uvolnit tuk do krve a za b/ spálit ho ve svalech. Takže pokud produkty slibují, že nemusíte nic dělat, došlo by pouze k uvolnění tuků do krve a to by Vás zabilo! Naštěstí tyto produkty nefungují, takže je přežijete =)

 

Vyhledávání

Kontakt

Ladies fitness Liberec Palachova 1404
Liberec
460 01
+420 721 974 742